Beskydy, Frýdlant nad Ostravicí – Nordic Walking výšlap k hospodě U Věličků a vodopádům Satiny


Milá beskydská trasa bez extrémně nepříjemného stoupání nás zavede do kultovní hospody u Věličků..neděle 2. 6. 2024

Kontakt, dotazy a informace

kristina.schejbalova@seznam.cz
724 040 055
Facebook

Milá beskydská trasa, kterou jsem zbavila extrémně nepříjemného stoupání. Začínáme u restaurace Ydyskeb nad Frýdlantem nad Ostravicí, pomalu a táhle vystoupáme nad malenovickými sjezdovkami, zastavíme se v kultovní hospodě U Věličků, aby na nás dýchla atmosféra, sejdeme až úplně dolů k vodopádům Satiny a po Čapí stezce zpátky k bodu startu. Základní trasa 13 km/303 m. Pro mapu trasy KLIK. Zkrátit se dá pouze za cenu brutálního stoupání, prodloužit se dá jakkoli a kdykoli.

ČAS: neděle 2. června 2024, od 11:00 do cca 16:00, čas je orientační

SRAZ: od 10:30 do 11:00, Frýdlant nad Ostravicí – Nová Ves, parkoviště u Restaurace a penzionu YDYKSEB, Nová Ves 35. Pro mapu srazu KLIK TADY

DOPRAVA: vlastní, autem je to jasné, zaparkujete v pohodě na místě srazu. Veřejnou dopravou je to trochu složitější, vlak z Ostravy hl. nádr. 9:26 jede přes Stodolní, Střed, Paskov….ve Frýdlantu žel. st.  je v 10:15, přestup na autobus v 10:25 do zastávky Frýdlant nad Ostr., Nová Ves, mateřská školka. Ještě budete muset popojít na start cca 1,2 km tudy KLIK. Z Ostravy od Duhy mám obvykle 3 místa v autě, ozvěte se. Zpátky najdete spolujízdu určitě, alespoň do Frýdlantu.

CENA: 150 Kč/dospělí; 90 Kč/ studenti, důchodci; zdarma/děti školou povinné i nepovinné; NW instruktoři; platba na místě srazu v hotovosti.

NA SEBE A S SEBOU pohodlné sportovní oblečení podle počasí, nízké sportovní boty, NW hole, pití do ledvinky nebo do baťůžku, svačinku. NW hole, pokud nemáte a chcete, půjčím na místě srazu zdarma.

BEZ REGISTRACE, přijďte včas na sraz.

Pár fotek z trasování přiloženo. 

KONTAKT, dotazy, informace: kristina.schejbalova@seznam.cz, 724 040 055.

Těším se na vás.

Kristina

Akce probíhá venku, za každého počasí. Účast je na vlastní odpovědnost.


Fotogalerie


Sdílet