Expedice Beskydy - Nordic Walking přechod z Mostů u Jablunkova do Malenovic


Expedice je, když „vyjdeš z bodu A do bodu B, najíš se, přespíš a jdeš dál do bodu C, najíš se, přespíš a jdeš dál, až do cíle. Všechno neseš na zádech a ničeho se nebojíš.pátek 9. 6. 2023 - neděle 11. 6. 2023

Kontakt, dotazy a informace

kristina.schejbalova@seznam.cz
724 040 055
Facebook

!!!Vážení a milí, JE PLNO. Registruji i náhradníky, protože víme, jak to chodí!!!

Hledají se dobrodruzi a dobrodružky, kteří se nebojí neznáma. Tři dny po hřebeni Beskyd, celkem cca 40 km/nastoupáno 1500 m. BEZ DOPROVODNÉHO VOZIDLA. Ubytování na trase v teple a suchu, s postelí, hygienou, večeří a snídaní. V neděli odpoledne musíme stihnout autobus z Malenovic.

Kdo se nebojí, umí držet slovo a půjde – REGISTRACE NUTNÁ: na e-mail kristina.schejbalova@seznam.cz, uveďte jméno a příjmení, do předmětu „Expedice Beskydy 2023“ Nejpozději do 15. března 2023 nebo do naplnění kapacity, protože POČET MÍST je kvůli charakteru akce omezený. Registrovaným budu zasílat další podrobnosti emailem.

Než se zavážete, ČTĚTE, prosím.

SRAZ a START: pátek 9. června 2023, sraz od 14:00 do 15:00, železniční stanice Mosty u Jablunkova, startujeme v 15:00.

TRASA:

První etapa. pátek 9. června 2023 odpoledne: Stoupáme  z Mostů u Jablunkova na Kamennou chatu  (dříve Tetřev). 5,5 km/nastoupáno 450 m, Večeře, snídaně a ráno jdeme dál. Pro exit plán není důvod.

Druhá etapa, sobota 10. června 2023: Jdeme po beskydském hřebeni  od Kamenné chaty na Visalaje  17,5 km/nastoupáno  420 m, v podstatě z kopce. Večeře, snídaně a jdeme do finále. Exit plán skoro žádný, snad sejít do Horní Lomné, nebo to celkově ukončit na Visalajích a nejít do třetí etapy.

Třetí etapa, neděle 11. června 2023: Jdeme z Visalají na Lysou horu, z Lysé dolů přes skautskou mohylu Ivančena a Satínské vodopády do Malenovic, kde musíme stihnout autobus cca v 16:20. To stihneme. Trasa 15 km/nastoupáno 612 m na Lysou, pak z kopce. Exit plán – není úniku.

DOPRAVA:  Tam i zpátky vlastní. Do Mostů dobrá dopravní dostupnost vlakem ze všech směrů republiky. Poslední vhodný OS 2939 z Ostravy Svinova , napojený ze všech směrů přijíždí do Mostů u Jablunkova ve 14:53. Zpátky  z Malenovic, pokud nám neujede autobus, tak už to frčí vlakem jako po másle všemi směry. Mrkněte na IDOS. Ale pozor, ještě jsou před námi 3 změny jízdních řádů. Tak to sledujte.

UBYTOVÁNÍ fešácké:  Z pátku 9. června na sobotu  10. června 2023, Kamenná chata (dříve Tetřev), večeře snídaně, restaurace.  Ze soboty 10. června na neděli  11. června 2023, hotel Vislaje, večeře, snídaně, restaurace.

STRAVOVÁNÍ:  V každém ubytování je zajištěna večeře a snídaně.  A snad i funkční hospoda. Bude to chtít nějaké fikané zásoby na svačinky s sebou. V cíli jednotlivých etap vždy hospoda.

NA SEBE A S SEBOU: Všechno si poneseme na zádech, ale moc toho nepotřebujeme. Je třeba minimalizovat. NW hole, vrstvené oblečení podle počasí, něco na převlečení a přezutí při přespání, minihygienické potřeby, camelbag nebo láhev na vodu. Nějaké tyčinky na svačinky. Registrovaným pošlu návrh, co s sebou.

CENA: Ještě nemám přesně kalkulovanou. Budu kalkulovat podle skutečného počtu registrovaných a hlavně podle toho, jak napálí ceny pro rok 2023 ubytovací zařízení . Vypadá to, že bychom se mohli bez dopravy vejít do 3000 Kč/osoba.

Jdeme za každého počasí a na vlastní odpovědnost.

KONTAKT, dotazy, informace: Kristina.schejbalova@seznam.cz; 724 040 055

V galerii si prohlédněte fotky z trasování. Na tohle se fakt těším, a na vás také.

Kristina

 


Sdílet akci