Čtyři rady k nákupu Nordic Walking holí.


Nákup Nordic Walking holí je stejná věda jako nákup sportovních bot nebo podprsenky.

před rokem

Vybrat si ty svoje hole na Nordic Walking je často oříšek srovnatelný s nákupem podprsenky. Roli hraje postava, zkušenost, kondice, zvyk, kolik za to, barva, carbon nebo hliník, pevné nebo nastavitelné, asfalt nebo les,  a spousta dalších faktorů.

Rada první: Pokud po Nordic Walking teprve pokukujete a chcete začít, nekupujte si NW hole. Raději investujte do lekce s instruktorem, který vám správné hole půjčí. Dozvíte se vše podstatné o holích, výstroji, technice i benefitech. Zjistíte, jestli je Nordic Walking vůbec pro vás. Pak teprve jděte do nákupu svých vlastních holí. Svého instruktora kontaktujte i v případě, že chcete upgrade, čili vyměnit stávající hole za lepší a nemáte dobrou představu. NW instruktoři/ky jsou často i prodejci a distributoři dobrých NW holí a mají dobrý přehled o tom, co je na trhu. Nasměrují vás. Instruktory  Českomoravské federace Nordic Walking najdete tady,  instruktory Nordic Walking Point tady. Svého NW instruktora najdete i dotazem ve facebookové skupině Nordic Walking CZ, vždycky se někdo ozve. 

Rada druhá: Před nákupem se ochytřete. Šikovné průvodce výběrem NW holí má Nordic Sports a Škola chůze.
Při nákupu se raději vyhněte velkým řetězcům. Není výjimkou, spíše pravidlem, že prodavači neznají ani rozdíl mezi turistickými a NW holemi. I výběr NW holí bývá omezený.

Rada třetí: Kupujte NW hole tam, kde vám dobře poradí, protože sami chodí. V Čechách máme velmi dobré specializované obchody a e-shopy. Tady jsou ty hlavní (v abecedním pořadí) ALPITREK v Příboře - NW hole Fizan, IQSPORT v Holešově - NW hole Start, Fizan, KV+, NORDIC SPORTS v Brně - NW hole Start a ŠKOLA CHŮZE v Říčanech u Prahy - NW hole Exel, FIZAN, Komperdell, KV+, Leki, Masters, One Way, Swix. 

Rada čtvrtá: Když se tím vším nechcete prohrabávat, platí rada první.

A ještě poznámka pro "lamy". Všechny zelené texty jsou rozklikávací. Dostanete se tak přímo k informaci.

Vánoce se blíží, vybírejte.

A těším se na vás. V lese, na louce, u vody, ve skalách.

Kristina

16. 8. 2021