Nordic Walking u českých zdravotních pojišťoven.


U většiny českých zdravotních pojišťoven mohou pojištěnci čerpat bonusové a preventivní programy na Nordic Walking.

před 11 měsíci

Jednoho pošmourného dne jsem profárala bonusové a preventivní  programy českých zdravotních pojišťoven ve vztahu k Nordic Walking. Takhle to ve zkratce vypadá. Platnost je k datu zpracování, tj. k 8. březnu 2022.

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA /111

Příspěvek až 500 Kč na pravidelnou pohybovou a zároveň sportovní aktivitu vytrvalostního charakteru rozvíjející sílu, koordinaci, rovnováhu, flexibilitu a posílení středu těla. VZP má seznam činností a sportů, Nordic Walking v seznamu uveden není, nejblíže jsou rychlochůze, turistika a treking. Podle vlastní zkušenosti vím, že VZP NW uznává.

Pro další podrobnosti a podmínky VZP KLIK ZDE.

Klubu pevného zdraví VZP  jsou regionálními partnery instruktorky NW Kateřina Fruhaufová a  Jitka Šikulová, pro členy KPZ VZP poskytují slevy.

 

VOJENSKÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA /201 

Příspěvek 500 Kč jednou ročně na pravidelné pohybové a regenerační aktivity. V příkladech těchto aktivit je kurz Nordic Walking přímo uveden.

Pro další podrobnosti a podmínky VOZP KLIK ZDE

V BeneFit klubu VOZP najdete slevy na NW hole, vybavení, kurzy a instruktáže společnosti Nordic Sports a NW instruktorské sitě Nordicwalkingpoint

 

ČESKÁ PRŮMYSLOVÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA /205

Příspěvek 700 Kč na pravidelnou pohybovou aktivitu v rámci prevence kardiovaskulárních chorob a obezity. Nordic Walking tuto podmínku splňuje. 

Pro další podrobnosti a podmínky ČPZP KLIK ZDE.

V preventivním programu ČPZP Krok pro zdraví  můžete získat až 1000 Kč při použití aplikace Zdraví v mobilu. Stáhnout si jej můžete z Google Play i App Store.

 

OBOROVÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA /207

Proplácí 50 % účtenky až do výše 500 Kč na předplatné/jednorázové vstupenky na plavání, fitness, sportovní aktivity či na pohybové a sportovní kurzy. Nordic Walking podmínky splňuje.

Pro další podrobnosti a podmínky OZP KLIK ZDE.

 

ZAMĚSTNANECKÁ POJIŠŤOVNA ŠKODA /209

500 Kč příspěvek SENIOR pro Ž/M starší 65 let na pohybové aktivity a NW hole. Pro mladší populaci příspěvek na NW neposkytuje.

Pro další podrobnosti a podmínky ZPŠKODA KLIK ZDE.

 

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA MINISTERSTVA VNITRA /211

500 Kč  na sportovní aktivity a sporty dlouhodobého charakteru, rozvíjející sílu, koordinaci, flexibilitu, posílení středu těla, napomáhající ke zlepšení či podpoře kondice. V seznamu podporovaných aktivit ZPMVCR Nordic Walking uveden není, nejpodobnější je treking a turistika.

500 Kč na ochranné a sportovní pomůcky včetně NW holí

V Programu slev a výhod najdete i slevy na kurzy NW.

Pro další podrobnosti a podmínky ZPMCR KLIK ZDE.

 

REVÍRNÍ BRATRSKA POKLADNA /213

500 Kč jednou ročně na permanentky na plavání a fitness tj. spinning, posilovna, aktivní posilovací stroje, rehabilitační cvičení, jóga, aerobik. Nordic Walking uveden není, není jasné, zda se na něj program vztahuje.

Pro další podrobnosti a podmínky RBP KLIK ZDE.